Nepoznáme hranice

Sme hrdí na to, ako sa Pošta bez hraníc od svojho vzniku v roku 2010 rozrástla a koľkým e-shopom pomohla expandovať. Vďaka nám boli doručené milióny balíkov ich adresátom v celej Európe. Ako to všetko začalo a kde sa zrodila myšlienka pomáhať e-shopom rásť?

0 mil.

zásielok ročne prešlo cez náš dopravník

0 ľudí

od vodičov cez skladníkov až po vývojárov

0 tun

zásielok sa zvážíá a triedia každý týždeň na depe

0 tis.

kilometrov najazdených na cestách
za 1 týždeň

0 mil.
0 ľudí
0 tun
0 tis.

zásielok ročne prešlo cez náš dopravník

od vodičov cez skladníkov až po vývojárov

zásielok sa zvážíá a triedia každý týždeň na depe

kilometrov najazdených na cestách
za 1 týždeň

Musím sa smiať, keď si spomeniem, že na začiatku sme nevedeli nič o logistike a potrebovali sme jednoducho lacno doručiť zásielku na Slovensko. Dnes sa na nás spoliehajú špičkové e-shopy a mnohé z nich s nami urobili svoje prvé kroky do Európy. Teším sa, kam nás naše neposedné tenisky v budúcnosti zavedú. V každom páde sa do toho poriadne obujeme!

Honza Bartík

spoluzakladateľ Pošty bez hranic

2023

Budujeme nové depo

Začíname s výstavbou vlastného depa v Zlíne, aby sme boli na jednom mieste. Naše centrálne depo už neplní svoj účel, preto budujeme modernejší objekt, kde budú sústredené všetky naše logistické služby vrátane vlastného fulfillment centra.

2021

Raketový rast

Rok 2021 bol pre nás rokom raketového rastu, ktorý sme zvládli vďaka veľkému nasadeniu všetkých našich zamestnancov. V roku 2021 sa nám podarilo prepraviť viac ako 3,5 milióna zásielok do všetkých 27 krajín EÚ a ďalších krajín, napríklad na Ukrajinu, ktorá v tom čase nebola vo vojnovom stave.

2020

Prelomový rok

Tento rok bol pre nás, ako aj pre celé ľudstvo, zlomový. Situácia sa menila z hodiny na hodinu. Museli sme zaistiť bezpečnosť všetkých našich zamestnancov kvôli pandémii covidu a zároveň sa vyrovnať s nárastom zásielok spôsobeným rastom e-commerce. Oddelili sme naše služby outsourcingu skladu a vytvorili sme samostatnú spoločnosť Fulfillmenton.

2018

Rastieme spolu s našimi klientmi

Stali sme sa logistickým partnerom veľkých e-shopov, ako sú Vivantis, Kulina, Sportisimo a Bonami. Spolu s nami začali dobývať zahraničné trhy.

2016

Hranice strednej Európy sú pre nás malé

Počet dopravcov, s ktorými sme nadviazali spoluprácu, sa rapídne zvýšil a s ním aj počet e-shopov a zásielok, ktoré sme začali prepravovať do zahraničia. V našej ponuke sú bulharská spoločnosť Speedy, nemecká DPD, rakúska pošta a francúzska Colissimo.

2014

Dávame zelenú expanzii

Synonymom zahraničnej expanzie bol pre Čechov dovtedy predaj na Slovensku. Niektoré e-shopy však už začali chápať, že môžu rásť ďalej a my sme im na to dali skvelý nástroj. Zakladateľ Footshopu si vytvoril klientsky účet u Pošty bez hraníc.

2012

Dokážeme nemožné

Ručné vypisovanie skončilo, bez softvéru a automatizácie to už nebolo možné. Na trhu sme nenašli žiadne dostupné riešenia, preto sme sa rozhodli vyvinúť vlastné.

2010

Začalo to v školskej lavici

Záľuba v paintballe spojila dvoch kamarátov zo školských lavíc. Podnikanie založené na predaji outdoorového vybavenia, ktoré nakúpili v USA a Číne, sa rozrástlo z Česka na Slovensko. Náklady na posielanie balíkov cez hranice však boli smiešne vysoké, a tak si balíky radšej prepravovali sami z neďalekého Zlína. A tam sa začal písať príbeh Pošty bez hraníc. Na začiatku boli večerné cesty cez hranice autom s kufrom plným balíkov.