Ceny za zásielky do zahraničia a spätnú logistiku

Záleží na tom, aký druh zásielky posielate. Okrem základnej ceny za prepravu (stanovenej podľa hmotnosti) môžete zaplatiť za poistenie alebo dobierku. Ak vaša zásielka prekročí maximálne rozmery, dopravca vám bude účtovať príplatok za nadrozmerné alebo atypické zásielky. Požadované rozmery zásielky pre jednotlivých dopravcov v jednotlivých krajinách nájdete na stránke doc.postabezhranic.cz/dopravci

 1. Zvoz
  Ak máte niekoľko zásielok denne, môžete si objednať pravidelný odber. Napíšte nám na obchod@postabezhranic.cz
 2. Osobne
  Zásielky môžete podať osobne v depe v Prahe, Zlíne, Těšíne (PL). V prípade Prahy a Těšína odporúčame najskôr napísať alebo zavolať kvôli konkrétnemu času. Vieme, že sa na vás môžeme spoľahnúť a zároveň vám pomôžeme.
 3. Konsolidované
  Ak vám nevyhovuje žiadna z uvedených možností, môžete všetky svoje zásielky zabaliť do jedného veľkého (konsolidovaného) balíka a poslať ho do nášho skladu. Rozbalíme ho a pošleme zásielky do sveta. Nezabudnite na všetky zásielky nalepiť štítok, ktorý si môžete vygenerovať v online klientskom rozhraní.

Ak adresát zásielku neprevzal, zásielka sa vráti do centrálneho skladu v Zlíne. Tam si ho môžete vyzdvihnúť osobne alebo si ho nechať poslať. Cenník pre spätnú logistiku nájdete tu.

Áno. Cena je vždy individuálna. Ak chcete zabezpečiť prepravu celej palety, napíšte nám, pošleme vám cenovú ponuku.

Môžeme individuálne zariadiť takmer čokoľvek. Krajiny v našej stálej ponuke sú tie najobľúbenejšie, ale v prípade záujmu vám vieme zabezpečiť dopravu do Japonska. Kontaktujte nás, zariadime to.

Reverzná logistika a služby

V prípade zásielky, ktorá nenašla adresáta, platíte len za spracovanie zásielky v našom depe. S výnimkou Nemecka je poplatok 29 Kč.

Ak chcete poslať balíky súčasne, zabalíme ich do jedného konsolidovaného, za ktorý zaplatíte 100 Kč + cenu za miestnu prepravu. Pri konsolidácii nemusíte platiť za každú zásielku zvlášť, ale cena sa rozdelí podľa počtu zásielok.

Ak ste si objednali pravidelný odber, zásielky vám doručíme vždy pri najbližšom odbere.

 • Ak máte pravidelné zvozy, vaše vrátené zásielky vám automaticky doručíme pri najbližšom odbere. Vy nám dáte zásielky na odoslanie, my vám ich vrátime.
 • Ak si v klientskom účte vyberiete možnosť osobného odberu zásielok, budú pre vás pripravené v centrálnom depe v Zlíne. Účtuje sa vám len preprava zásielok do skladu v Zlíne.

Nechcete príjemcu zaťažovať spätným logistickým procesom? Môžete si pre neho objednať kolekciu na svojom klientskom účte. Stačí zadať číslo pôvodnej zásielky do časti Objednávka zberu.

Môžeme tiež zabezpečiť spätnú prepravu.